Ucuz ve İndirimli Elektrik Nedir

Ucuz ve İndirimli Elektrik Nedir

İndirimli Elektrik

indirimli elektrik nedir

İndirimli Elektrik Nedir?

İndirimli elektrik hizmeti, elektrik hizmeti aldığınız şirketin uyguladığı tarife birim fiyatı üzerinden bir iskonto, indirim yapılarak kullanmanıza olanak sağlanmasıdır. Bu hizmeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) lisans almış olan elektrik tedarik şirketleri tarafından gerçekleştirebilmektedir.
Halis Enerji ile anlaşma imzalayarak EPDK tarafından belirlenmiş, geçerli elektrik satış tarifesinin altında bir fiyatla elektrik kullanmaya başlarsınız. Bu anlaşma, EPDK tarafından belirlenen fiyatlar üzerinden belirli bir oranda indirim sağlanacağını belirleyen bir elektrik satış sözleşmesidir.

İndirimli Elektrik Alma Süreci

- Geçmiş tüketimleriniz incelenerek size özel teklifimiz sunulur
Elektrik Kullanım Sözleşmesi imzalanır ve gerekli evraklar temin edilir.
Halis Enerji tarafından TEİAŞ kayıt işlemleri gerçekleştirilir. (Belgelerinizin gönderilmesi)
- Geçiş işlemleri TEİAŞ tarafından onaylanır. (Her ayın 6. gününden ay sonuna kadar geçen 3 haftalık sürede geçmiş dönem borcu bulunmayanlar, tebliğe uygun sayacı olan ve tüketim limitini aşan abonelerin geçiş işlemleri onaylanır)
- Onay sonrasında, indirimli elektrik tedariği ve elektrik bedelinin indirimli olarak yansıması gerçekleşir.

İndirimli Elektrikten Kimler Faydalanabilir

Şebekeye doğrudan bağlı olan ve elektrik enerjisi tüketimi senelik 2400 kWh ve üzerinde olan tüm tüketiciler, Halis Enerji ile yapacakları anlaşma ile indirimli elektrikten faydalanma şansına sahiptirler. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
*İndirimli elektrikten faydalanmanın tüketicilerimize getireceği ek maliyet bulunmamaktadır.

Elektrik Satışı

ucuz elektrik nedirSerbest Tüketici statüsündeki kurumlar kendi tedarikçilerini seçerek TEDAŞ’ın tarifelerinden daha uygun fiyata elektrik enerjisi kullanma hakkı kazanırlar. Serbest Tüketici olmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafınca belirlenen “Serbest Tüketici Limiti”nden daha fazla elektrik enerjisi tüketiyor olmak gereklidir. Kurumunuzun aylık ortalama elektrik tüketimi 85 TL'nin üzerindeyse siz de Serbest Tüketici statüsüne geçerek ucuz elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.
Halis Enerji, kurumunuza özel bir çalışma yaparak elektrik maliyetlerinizi düşürmeniz için size en uygun teklifi sunar.


Kimler İndirlimli Elektrik Alabilir:

Kullanıcıların elektrik tedarikçisini seçerek istediği kurumdan elektrik alabilmek için Serbest Tüketici belgesi sahibi olması gerekmektedir. Serbest Tüketici olmak için Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından yayımlanan “Serbest Tüketici Limiti”nden daha fazla elektrik enerjisi tüketiyor olmak gerekir. Serbest Tüketici Limiti, her yıl Ocak ayında Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından belirlenerek kamuoyuna duyurulur. İlk ilan edildiği yıldan bu yana her yıl düşürülen bu limit 2017 yılı için 2.400 kWh dir ve yaklaşık olarak aylık ortalama 85 TL fatura bedeline karşılık gelmektedir.

Ucuz Elektrik

Ülkemizde elektrik nasıl dağıtılıyor? Elektrik dağıtımı şekillerine göre kullanılan şebeke sistemleri nelerdir? Avantajları ve dezavantajları? Halis Enerji olarak bu soruların cevapları ve elektrik şebekeleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Öncelikli olarak elektrik dilinde şebekenin ne anlama geldiğini açıklayalım. Aynı anma gerilimli, birbirine bağlı elektrik tesislerinin tümüne şebeke denir. Elektrik şebekesi, üretilen elektrik enerjisini kullanıcılara iletmek için oluşturulmuş bileşik bir ağdır. Elektrik gücü üreten enerji santralları, üretim kaynaklarından talep merkezlerine enerji aktaran iletim (nakil) hatları ve kullanıcılara bağlantı sağlayan bileşik dağıtım hatlarından oluşur. Elektrik enerjisinin üretildiği santraller genelde yerleşim birimlerinden uzak yerde olur. Hatta bazı yerlerde ise hiç santral yoktur. Bu yüzden de üretilen enerjinin yerleşim yerlerine ulaştırılması, iletilmesi gerekir. İletimde kullanılan şebekelere iletim şebekeleri, dağıtımda kullanılan şebekelere de dağıtım şebekeleri denir. Elektrik iletim ve dağıtım şebekeleri, elektrik enerjisinin üretilmesinden tüketilmesine kadar enerjinin kesintisiz ve güvenilir bir şekilde iletilip dağıtılmasına uygun olmalıdır.

- Alçak gerilim şebekeleri(0 - 1 kV arası)
- Orta gerilim şebekeleri(1kV - 35kV arası)
- Yüksek gerilim şebekeleri(35kV – 154kV arası)
- Çok yüksek gerilim şebekeleri(154kV ve üzeri)

Yerleşim birimleri ve sanayilerdeki cadde, yol, meydan ve geçitler boyunca döşenen hat parçalarının birbirine eklenmesinden, kollar ve kolların birbirine eklenmesinden de dağıtım şebekeleri meydana gelir. Elektrik şebekelerinin kurulmasında alıcıların, teknik yönden uygun ekonomik ve ergonomik beslenmesi ana kuraldır. Bu kuralları yerine getirebilmek için değişik şebeke sistemlerigeliştirilmiştir.

Elektrik Tasarrufu

elektrik tasarrufu

Evde Elektrik Tasarrufu:

Ülkemizdeki enerji yetersizliğinin zaman zaman karşımıza çıktığı günlerde evlerde ve iş yerlerinde kullanılan elektrikli cihaz ve aydınlatmanın yapılacak ufak değişikliklerle elektrik tasarrufu yaparak hem ülke ekonomisine hem de kendi cebimize fayda sağlayacak püf noktaları sıralıyoruz. Evimizi aydınlatırken bile dikkat edeceğimiz birkaç küçük detay gözle görülür tasarruflar sağlayacaktır. Aşırı elektrik tüketimden kaçınarak ısıtıcılar,aydınlatma, fırın, çamaşır makinesinde maksimum verim minimum enerji tüketimine ufak bir yolculuğa çıkacağız. Enerji türleri arasında en pahalı olanı elektriktir. Bu da aşırı enerji tüketiminden kaçınmamız için geçerli bir sebeptir.

Aydınlatma ve Isıtıcılarda Elektrik Tasarrufu :

Ev ve iş yerlerinde ödenen elektrik faturalarının %20-%25 ‘i aydınlatmada harcanan elektrikten kaynaklıdır. Akkor lambalar, kompakt florasan lamba ile değiştirildiğinde,
%80'e kadar tasarruf sağlanır. Ev ve iş yerlerinizde kullandığınız lambaların daha iyi çalışması için kuru bezle temizleyiniz. Tozlu ve kirli lambalar daha fazla enerji tüketir. Gün ışığından mümkün olduğunca faydalanmalı, odadan ayrılırken ışık kapatılmalıdır. Dekorasyon eşyaları, duvar ve tavan boyaları mümkün olduğunca açık renkli olmalıdır. Isıtıcı ve radyatörlerin önüne kesinlikle eşya koymayınız. Pencere ve kapıların ısı yalıtımına dikkat edilmelidir.

ucuz elektrik satışı

Ucuz elektrik

indirimli elektrik

Elektrik faturası

Bayilikler verilecektir

Elektrik üretimi

Halis Elektrik Enerjisi Toptan Satış İthalat ve İhracat A.Ş.

Halis Elektrik Enerjisi tüketicilere indirimli elektrik satışı

Elektrik fiyatlarıelektrik tasarrufuelektrik firmaları istanbul Anahtar kelimeler:elektrik,doğazgaz,satış,indirimli,ucuz,serbest,tüketici,üretim,kojenerasyon,pmum,dgpys, halis,grup,enerji,üretim,fatura,ortak,gerilim,alçak,kaçak,fiyat,borsa,toptan,halisenerji,halisenerji.com, kwh,birim,fiyat,fon,trt,iletim,dağıtım,teiaş,piyasa,lisans, toptan elektrik satışı, elektrik enerjisi, elektrik fiyatları

Firma Rehberi Epdk Teiaş www.addurl.nu